Şok Dalga İle Selülit Tedavisi (Z-WAVE)

Selülit TedavisiSellülit, kadınlarda yaygın bir sorundur. Acoustic Wave Therapy (AWT- Akustik Dalga Tedavisi) cihazı şimdiye kadar ki selülit tedavileri için üretilmiş cihazlardan farklı çalışma prensibine sahiptir. popülerliği hızla artan AWT cihazı; etkili sonuçları sayesinde hızla yükselen bir trendle selülit tedavisinde çok önemli bir yere yerleşmiştir.

KULLANIM ALANLARI:

  • Sellülit ve Cilt Sıkılaştırma.
  • Çatlak tedavisi
  • Bölgesel İncelme
  • Lenfatik drenaj desteği ile ödem(Şişlik) azaltımı
  • Cerrahi Sonrası , cildin sıkılaşması, dolaşımın artarak ödemin azalması,Kolejen yapımı ile daha sağlıklı bir cilt elde edilmesi için kullanılır.

Sıkılaşma ve vücut şekillendirme modern medikal uygulamalarda gittikçe önem kazanmaktadır. AWT sahip olduğu radyal şok dalgası teknolojisi ile Cilt dayanıklılığını kollajen doku artışına sebep olarak artırır, cilt esnekliği ve kollajen rejenerasyonu artarak daha deri daha sağlıklı ve genç bir cilde dönüşür.

AWT’NİN AVANTAJLARI

  • Kesintisiz şok dalgası vererek, maksimum etkiye ulaşabilmesi.
  • Ağrısız bir tedavi olması.
  • Kolay uygulanabilmesi ve sonuçların birkaç seans sonra görülebilmesidir.

SELLÜLİT sebebi;
Cilt Altı Yağ dokunun artışı ile cilde yapışan bağ dokularının deriyi düzensiz görünüme sebep olacak şekilde içeriye doğru çekinti yapmasıdır. Oluşan görüntüye düzensiz portakal kabuğu görünümü(Sellülit) denir. Radial Şok Dalga Tedavisi, fibröz bağ dokusu ve yağların oluşturduğu çıkıntılar üzerinde etki gösterir. AWT ile üretilen şok dalgaları deriden ve yağlardan geçerek fibröz septaları ve yağları, yüksek titreşim dalgaları gücüyle tahrip ederek deriyi serbest bırakırlar. Bu sayede daha düzgün bir yüzey oluşmasını sağlayarak portakal kabuğu görüntüsünü ortadan kaldırırlar.

AWT aynı zamanda derinin kalınlaşmasına, doğum veya şişmanlık çatlaklarının azalmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır.

AWT ile selülitin yanı sıra bölgesel yağ fazlalıkları ve cilt gevşekliği sorunu da çözüm bulmaktadır. Araştırmalarda cilt elastikiyetindeki artışın 3. Aydan itibaren %70’in üzerine çıktığı bildirilmiştir.

AWT, Lenfatik damarlarda oluşturduğu darbeler ile damar peristaltizmi (Hareketini) artırarak lenfatik akımı hızlandırırlar.Ayrıca özel metabolitlerin açığa çıkıp geçirgenliğin artmasıyla ödem sorunu da çözülmüş olur.

SARKMALARDA ETKİLİ

AVT titreşim darbeleri esasına dayanır. Titreşim darbelerinin ultrasound dalgalarına göre en belirgin avantajı doku harabiyeti yapmaksızın direkt hedef doku yani yağ dokuda parçalanma sağlayabilmesidir. AWT başta selülit olmak üzere, çene altı, kol, karın ve yüzdeki sarkmalarda etkili olmaktadır. Uygulama, yaklaşık 5-6 hafta sürmekte ve 10-12 seans bitiminde sonuca ulaşılmaktadır. Şok dalgaları ile oluşan reaksiyon sonucu vücut tarafından yeni kollajen ve elastin lifler yapılmaktadır. Bu yapılar cildin gerginliğini ve gençliğini sağlayan dokulardır. Oluşan Miktara bağlı olarak Cilt gerilir ve gençleşir.

ÖDEM VE YAĞ BİRİKİMİ
Ödem (su toplanması) ve yağ birikmesiyle kendisini gösteren selülit, verilen şok dalgaları ile yağ dokuda oluşan erime sayesinde azalıp kaybolur.
Lenfatik damarlarda ise AWT, Lenfatik damarlarda oluşturduğu darbeler ile damar peristaltizmi (Hareketini) artırarak lenfatik akımı hızlandırırlar.Ayrıca özel metabolitlerin açığa çıkıp geçirgenliğin artmasıyla ödemin azalmasına yardımcı olur.
AWT tedavisi son derece etkili ve konforlu bir tedavidir. Burada tek şart, günde en az bir saat yürümek ve 2,5- 3 litre su içmek. Çünkü ortaya çıkan yağ asitleri ve gliserolün bir şekilde enerji ihtiyacı ile yakılıp yok edilmesini sağlamak gerekir.

Cilt sıkılaşması ve yağ doku kaybı nedeniyle bölge başına hissedilir derecede incelme söz konusudur. Uygun bir beslenme planıyla kilo kaybı da söz konusu ise sonuç çok daha arzu edilen noktada olacaktır.

Selülit Tedavisi

 


Please publish modules in offcanvas position.

İnternetin daha güvenli bir yer olması için 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca yayınladığımız Aydınlatma Metni'ni okuyabilirsiniz.