Saç Ekimi

Saç ekimi nedir?

Dökülmüş saçların yerine, genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip ensenin üst kısmındaki sağlıklı saç köklerinin lokal anestezi altında ekilmesi işlemidir. Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük beklentisi yapılacak işlem sonucu doğal bir görünüme sahip olmaktır. Hangi teknikle olursa olsun, bu işlemi, saçlı deri anatomisini ve cerrahisini en iyi bilen ve uygulayan Plastik Cerrahların yapması uygun olacaktır.


Saçlarımız neden dökülür?

Saç dökülmesi belli bir oranda olduğu sürece doğaldır. Her gün yaklaşık 50 ile 100 saç telinin dökülmesi normaldir. Fakat saçların bundan daha fazla dökülmesi anormal kabul edilir. Saçınızı tararken tarağa takılan saç miktarından, duş alırken lavaboda biriken veya giydiğiniz kıyafetin üzerinde görülen saç miktarından saçlarınızın dökülmesinin normal veya anormal olduğunu anlayabilirsiniz.

Erkekler için saç kaybının en önemli sebebi genetiktir. Kadınlar için; hormonal bozukluklar ve saç tarama şekli ana nedendir. Kazalar, yanıklar ve hastalıklar da saç kaybına neden olur.


Please publish modules in offcanvas position.

İnternetin daha güvenli bir yer olması için 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca yayınladığımız Aydınlatma Metni'ni okuyabilirsiniz.